Back to top
Τετάρτη, 8 Μαρτίου, 2017 στις 9:55μμ | Κατηγορία: Αθλητικά | Ν.Δ.Κ.
Άξιος φιναλίστ του τελικού κυπέλλου Αρκαδίας, ο ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ Λεβιδίου!!!

Σε έναν φοβερό ποδοσφαιρικό τελικό, ο Ορχομενός Λεβιδίου και το Λεωνίδιο, αναδείχτηκαν ισόπαλοι (0-0) στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ο Ορχομενός λύγισε και η ομάδα του Λεωνιδίου κέρδισε με σκορ 2-0 (το πρώτο γκολ με πέναλτυ από τον Π. Κυρίου και το δεύτερο με σουτ μέσα από την περιοχή από τον Α. Κυρίου). Το Λεωνίδιο που έχει εξασφαλίσει ήδη την άνοδό του, στην Γ΄  εθνική, έκανε το νταμπλ κατακτώντας και το κύπελλο. Δικαίως αξίζουν πολλά εύγε στην ομάδα της Κυνουρίας.

Ο Ορχομενός Λεβιδίου, απέδειξε πως φέτος κάτι καινούριο γεννήθηκε και εφόσον συνεχίσει έτσι, θα έχει και άλλες ευκαιρίες για μεγάλες διακρίσεις. Οι ποδοσφαιριστές έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και αγωνίστηκαν με πάθος και δύναμη. Θερμά συγχαρητήρια στους παίχτες και στο προπονητικό τιμ του Ορχομενού.