Back to top
Παρασκευή, 12 Αυγούστου, 2011 στις 8:04μμ | Κατηγορία: Αθλητικά | Ν.Δ.Κ.
ΦΙΛΙΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ: ΒΛΑΧΕΡΝΑ – ΛΙΜΝΗ (ΑΓΑΛΙ)

Φιλικός ποδοσφαιρικός αγώνας 5χ5, πραγματοποιήθηκε σήμερα μεταξύ των χωριών της Βλαχέρνας και της Λίμνης. Είναι η δεύτερη χρονιά που γίνεται το ματς, στα πλαίσια των εκδηλώσεων του Αυγούστου των δύο χωριών. Νικήτρια η ομάδα της Βλαχέρνας με 7-6. Η ομάδα της Λίμνης ξεκίνησε πολύ καλά προηγούμενη με 3-0, αλλά η ομάδα της Βλαχέρνας αντέδρασε άμεσα και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 4-3. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ είχε  διακυμάνσεις (4-4, 5-4, 5-5, 6-5, 7-5, 7-6) και το παιχνίδι ήταν πολύ καλό. Σκόρερ για την ομάδα της Βλαχέρνας, ο Θανάσης Β. Δρακόπουλος (4), ο Γιώργος Χρ. Πανουσόπουλος (2) και  ο Θανάσης Γ. Καρούντζος (1). Κορυφαίος του αγώνα αναδείχθηκε ο μικρός Γιώργος Χρ. Πανουσόπουλος, που εκτός των δύο γκολ που πέτυχε, αγωνίστηκε με πάθος και δύναμη. Η ομάδα της Βλαχέρνας έπαιξε με τους: Γιάννη Κατσούλη, Γιάννη Γ. Καρούντζο, Θανάση Γ.  Καρούντζο, Θανάση Β. Δρακόπουλο, Νίκο Δ. Καβουρίνο, Κώστα Ε. Τσέκο, Γιάννη  Ν. Μεγρέμη, Γιώργο Χρ.  Πανουσόπουλο, Γιώργο Β. Κουτσούγερα και Νώντα Ανδριανόπουλο. Η ομάδα της Λίμνης έπαιξε με τους: Παρασκευά  Τρυφωνόπουλο, Νίκο Τρυφωνόπουλο,  Δημήτρη Τσέρμο, Γιάννη Αλεξόπουλο. Όλα τα παιδιά έφυγαν αγκαλιασμένα από το γήπεδο και έδωσαν ραντεβού για του χρόνου.